Refaktoryzacja w Eclipse – screencast Mirosława Michalskiego

Zapraszam do obejrzenia krótkiego screencastu, prezentującego automatyczne refaktoryzacje w Eclipsie.

TDD zachęca do bezlitosnego refaktoryzowania, zapewniając jednocześnie siatkę bezpieczeństwa, dzięki której jesteśmy pewni, że nic nie psujemy. Skoro refaktoryzujemy dużo i często, warto znać udogodnienia środowiska programistycznego, które przyspieszają naszą pracę.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=WvNkJUXK0G4

2 myśli nt. „Refaktoryzacja w Eclipse – screencast Mirosława Michalskiego

 1. Jacek Laskowski

  Podobało mi się, bo było krótko i treściwie. Nigdy wcześniej nie zależało mi na poznaniu skrótów klawiszowych (głównie z powodu wielu IDE, z których korzystam), ale ostatnio naszła mnie ochota na popróbowanie się z tym i poznanie kilku ciekawszych skrótów. To nagranie ciekawie wprowadza do kilku.

  Co mnie irytowało to wciąż zbyt przydługie komentarze, przez co dwukrotnie zerkałem na czas do końca. Mimo 8 minut około 6-tej miałem lekko dosyć – za wolno jak dla mnie 🙂

  Możnaby również podnieść rozdzielczość nagrania i (na tym najbardziej mi zależy) nakłonić autora do przedstawienia kilku kata do stworzenia „środowiska” do nauki TDD. Dałoby się?

  Dzięki!

  Jacek

  Odpowiedz
  1. Krzysztof Jelski Autor wpisu

   Moja obserwacja jest taka, że po wszelkich kursach czy warsztatach TDD dostaję w informacjach zwrotnych: „nauczenie się skrótów Eclipse było super”. TDD bardzo naturalnie do tego zachęca: przez to, że najpierw piszę test, więc kodu produkcyjnego jeszcze nie mam – będę go generował. I przez to, że w TDD refaktoryzujemy bezlitośnie. Bez wsparcia IDE bywa to męczące.

   Nie wiem, co masz na myśli mówiąc o stworzeniu „środowiska” do nauki TDD? Kolejne screencasty dotyczące wsparcia IDE? W każdym razie mam nadzieję, że autor ustosunkuje się do Twojej propozycji.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *